JESENÍK OPEN má po čtvrtečním 6. kole za sebou už svoji druhou třetinu.

JESENÍK OPEN má po čtvrtečním 6. kole za sebou už svoji druhou třetinu.

28. ročník mezinárodního šachového turnaje JESENÍK OPEN má po čtvrtečním 6. kole za sebou už svoji druhou třetinu.

Ve skupině B je ve vedení Petr Hřebíček z ŠK Bohnice s 5,5 body s půlbodovým náskokem před druhým Wiktorem Lewandowskim z Polska. V této skupině je tři kola před koncem ještě cca 15 šachistů, kteří mohou dosáhnou na celkové vítězství a poslední část turnaje tak bude ještě velmi zajímavá.

Skupině A zatím dominuje první nasazený Jozef Kratochvíl z ŠK Lokomotivy Brno, ale ani Pepa nemá zatím vůbec nic jisté neboť jej pronásleduje dalších 12 výborných šachistů s minimální půl až budovou ztrátou.

Turnaj zatím provází výborné počasí a kromě šachových klání se tak účastníci turnaje mohou také výborně zrekreovat. Někteří z účastníků také navštívili nově otevřené šachy pro veřejnost, které od června tohoto roku, zkrášlují pozemek před klubovnou jesenických šachistů. Více o této nové jesenické „atrakci“ naleznete v odkaze zde nebo zde a fotografie zde.

Během turnaje ve středu také úspěšně proběhlo školení a seminář rozhodčích 3. třídy. Lektor a zároveň hlavní rozhodčí turnaje Karel Volek z Mohelnice zodpovědně a zkušeně odškolil 14 účastníků z Krnova, Vyškova, Jeseníku a České Vsi. Fotografie ze školení naleznete v odkaze vyškovských šachistů zde.

Výsledky, průběžné pořadí, rozlosování 7. kola a fotografie z turnaje naleznete v odkaze níže.

- výsledky 4. kola:   skupina A   skupina B

- fotografie z průběhu 4. kola naleznete zde

- výsledky 5. kola:   skupina A   skupina B

- fotografie z průběhu 5. kola naleznete zde

- výsledky 6. kola:   skupina A   skupina B

- průběžné pořadí po 6. kole:   skupina A   skupina B

- rozlosování 7 .kola:   skupina A   skupina B

- fotografie z průběhu 6. kola naleznete zde

Komentáře
Není záznam